Outdoorová kuchařka – Petra Pospěchová

Outdoorová kuchařka, Petra Pospěchová

Pokud odebíráte můj emailový newsletter, tak jste si jistě všimli několika tipů na jídlo či vaření na výletech. Co si budeme povídat, jídlo je prostě důležitou součástí zážitku z výletu nebo treku. Mrkněme se tedy na knihu „Outdoorová kuchařka“, která je přímo určená pro všechny výletníky. 

Jedna věc je spoléhat se na restuarace, horské chaty nebo obchody po cestě plánovaného výletu, druhá věc je mít vše připravené z domova, třetím je využívat konzervy či instantní polévky a dalším přístupem je najít si na výletě/treku čas na to si i něco uvařit. Je jasné, že takové jídlo nesmí být náročné na přípravu a obsahovat spoustu těžko skladných a těžkých ingrediencí. Přesně taková jídla ve své outdoorové kuchařce Petra Pospěchová nabízí.

Autorka čerpá ze svých letitých zkušeností, kdy prochodila nejen české a slovenské lokality, ale má za sebou i treky v takových oblastech jako jsou Himaláje. 

Outdoorová kuchařka, Petra Pospěchová

Základem je si jídelníček předem naplánovat. Aspoň zhruba. Pak zjistíte, že spoustu jídel nebo ingrediencí si můžete připravit již doma a na výletě nebo treku si užít nejen energeticky výživné, ale i chutné jídlo. 

V knížce “Outdoorová kuchařka” najdete několik typů jídelníčků. Od těch, které se hodí na jednodenní výlet s dětmi, přes tipy na vydatné snídaně až po jídla vhodná pro víkendové přechody hor či na letní a zimní vícedenní treky.

Samotným receptům předchází “teoretický” úvod pojednávající o nádobí, vařičích, domácí přípravě menu a třeba i o tom, jak předcházet “hlaďáku” (stav, kdy vám dojde cukr v těle a stáváte se nejen unavenými, ale i nepříjemnými – to asi všichni známe, co? :-)). Vše je pak doplněno malou exkurzí do historie stravování na výletech do hory a zkušenostmi známých horolezců.

Outdoorová kuchařka, Petra Pospěchová

“Outdoorová kuchařka” ale není určená jen horalům. Své si v ní najdou všichni, kteří si na svých výletech vaří. Vždyť i snídaně nebo večeře v kempu se dá pojmout lépe než ovesnou kaší nebo ohřátou konzervou s pivkem.

Kniha “Outdoorová kuchařka”, kterou vydalo nakladatelství Smartpress, by měla být součástí každého výletníka, trekaře, který se na svých cestách nespokojí jen s tim nejnudnějším jídlem, ale rád si při svých toulkách přírodou pochutná. 

Outdoorová kuchařka

Autorka: Petra Pospěchová
Formát: 148 x 210 mm 
Vazba: V4, se speciálním potahem vhodným do terénu  
Provedení: celobarevné  
Počet stran: 192 stran
K dostání na www.smartpress.cz a u všech dobrých knihkupců v celé ČR

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *