Chata Prašivá

Chata Prašivá

Pokud trávíte dovolenou v Beskydech a máte chuť na nenáročný výlet na pár hodin, tak chata Prašivá je váš cíl. Určitě oceníte hezkou procházku, jejíž cíl se nachází na kopci Malá Prašivá ve výšce 706 m. Je výborná i pro pohodový pěší výlet s dětmi a to i s kočárkem.

Vyrážíme na “Prašivku”

Auto je možno zaparkovat ve Vyšní Lhotě. Z hlavní silnice, která protíná obec, odbočíme u zastávky ,,Pod Prašivou“ na vedlejší cestu. Po 250 m jízdy autem, po pravé straně, se nachází malé parkoviště. Odtud se již vydáme pěšky do kopce. Do Vyšní Lhoty se dá dojet i autobusovou dopravou, vystoupíte na výše zmíněné zastávce ,,Pod Prašivou“.

Trasa nahoru je dlouhá cca 3 km s 300 m převýšení. Cesta je nenáročná, na začátku potkáte za plotem perličky, kachny a dokonce se pokocháte pohledem na pasouci se „stádo“ morčat. Zbytek trasy vede lesem po zpevněné cestě, minete po straně malý potůček a ke konci vás již z dálky budou vítat obrysy chaty.

Chata Prašivá

Chata Prašivá nabízí možnost občerstvení v místní restauraci. Můžeme si dát něco dobrého jak venku, tak i uvnitř. 

Chata Prašivá

Při vstupu do restaurace nás přivítá velký vycpaný medvěd, symbol Prašivé. Uvnitř je pro děti přichystaný pěkný dětský koutek bohatý na hračky. I venku se děti dost dobře vyřádí na dřevěném hřišti (prolézačky, kolotoč, atd.). 

No a pokud si nesete své vlastní jídlo, tak u chaty je krásná louka posezením, kde si lze užít piknik.

Dřevěný kostel sv. Antonína Paduánského a ta panoramata

Kousek od chaty se nachází dřevěný kostel sv. Antonína Paduánského. 

Dřevěný kostel sv. Antonína Paduánského

Když kostelík mineme, otevřou se nám po pár krocích nádherné výhledy do okolí. Se svačinou v ruce si můžeme sednout na provizorní posezení z klád či na louku a očaruje nás pohled na vzdálenou královnu Beskyd, Lysou horu. Po pravé straně se pak v dálce rozkládá výhled na obrovský komplex výrobny automobilů Hyundai v Nošovicích.

Cestou zpátky přes chatu Kohutka

Zpět se můžeme vydat stejnou cestou, avšak můžeme zvolit i cestu kolem chaty Kohutka. 

Tato cesta je více kamenitá a ne tolik vhodná pro kočárky. Trasa ke Kohutce, kde můžeme zastavit a pochutnat si na něčem dobrém, je dlouhá cca 1 km, od Kohutky k výchozímu bodu, kde máme zaparkované auto, další 2 km. 

Výlet na chatu Prašivá

A jsme na konci sympatického výletu, který nás pohladí pohledem na krásnou beskydskou přírodu a úchvatnými výhledy do okolí.

Ubytování v okolí

Penzion U Pacošů, Malenovice

Penzion U Pacošů, Malenovice

Ideální místo pro ty, kteří mají rádi pěší turistiku, golf a nebo v zimě lyžování.

Penzion Grunt, Řeka

Penzion Grunt, Řeka

Tichý penzion, horský klid… Místo pro ty, kteří chtějí vypnout od civilizace.

Penzion Jízdárna, Morávka

Penzion Jízdárna, Morávka

Penzion Jízdárna je vyhlášený svým skvělým přístupem ke klientům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *